Daryl YORKDaryl YORK

İngiltere ve Avusturalya’da eğitim gören Daryl York’un uzmanlık alanları İngiliz Dil Eğitimi, Uluslararası Eğitim ve Eğitim Yönetimidir. 2007 yılına kadar Tarsus Amerikan Kolejinin müdürlüğünü yapmıştır. Daha sonra 2013 yılına kadar Bilkent Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde öğretim üyesi olarak görev yapmış ve aynı zamanda 2010 yılında Irak’ta açılan Bilkent İhsan Doğramacı Erbil Kolejinin kuruluşunda genel koordinatör olarak görev yapmıştır. Halen bu kolejde yönetim kurulu üyeliği devam etmektedir. Ayrıca Fransa ve Yemen’de İngilizce öğretmiştir.


Görevi: Akademik Program Direktörü
E-mail: york@agu.edu.tr

Instructor Umair AHSANUmair AHSAN

Umair Ahsan Londralıdır. Abdullah Gül Üniversitesinde çalışmaya başlamadan önce başka üniversitelerde de hocalık yapmıştır. Üniversiteyi ve yükseklisansını Londra’da King's College'da yapmıştır ki bu programın bir parçası olarak CELTA programını ve DELTA programının bir kısmını tamamlamıştır. Boş zamanlarında seyahat etmekten  tarihi yerleri gezmekten polisiye roman okumaktan açık havada gezmekten ve ailesiyle vakit geçirmekten hoşlanmaktadır.


Görevi: Okutman
E-mail: umair.ahsan@agu.edu.tr

Okutman Nisrin AL-RUBAIEE Nisrin AL-RUBAIEE

Nisrin Al-Rubaiee Irak asıllı bir Hollanda vatandaşıdır. Hollanda, Leiden Üniversitesinde İngiliz Edebiyatı alanında yüksek lisans yapmış, ayrıca Amsterdam Üniversitesinden Öğretmenlik Sertifikası almıştır. 7 yılı Hollanda’da 2 yılı Türkiye’de olmak üzere toplam 9 yıllık dil eğitimi tecrübesine sahiptir. Ortaöğretim kurumları, üniversiteler ve özel şirketlerde Genel İngilizce ve İş İngilizcesi dersleri vermiş olan Nisrin Al-Rubaiee, şu an ikinci yüksek lisansı olan TESOL (Yabancılara İngilizce Öğretimi) alanındaki çalışmalarına devam etmektedir.


Görevi: Okutman
E-mail: nisrin.alrubaiee@agu.edu.tr

Anna AYLIFFEAnna AYLIFFE

Yabancı Dil ve Kültürlerin Öğretimi alanındaki lisans derecesini ve bu alandaki ilk öğretmenlik tecrübesini Rusya’da Tomsk State Üniversitesinde kazanmıştır. Doğduğu ülke olan Kazakistan’a dönmesinin ardından çalışmaya başladığı Astana International House kendisine akademik ve kariyer gelişimi adına iyi imkanlar sunmuştur. Almatı’da CELTA sertifikası aldıktan iki yıl sonra 2012’de Delta diploması almaya hak kazanmıştır. Elde ettiği bilgi birikimi ve kazandığı özgüveni kendisini başka ülkelere giderek öğretmenlik yapmaya cesaretlendirmiştir. Türkiye’ye gelmeden önce Vietnam’da bir üniversitede eğitim vermekteydi.


Görevi: Okutman
E-mail:anna.grebenkova@agu.edu.tr

 


David AYLIFFEDavid AYLIFFE

İngiltere’de doğan David Ayliffe Bilgisayar Bilimleri alanındaki lisans eğitimini Wolverhampton Üniversitesinde derece ile tamamlamış, yüksek lisans eğitimini ise Uygulamalı Dilbilim ve İngilizce Öğretimi alanında yapmıştır. İngiltere’de yaklaşık 3 yıl yazılım mühendisi olarak çalıştıktan sonra İngilizce öğretmeni olarak çalışmak için Kore’ye gitmiştir. CELTA ve Delta belgelerini alarak Kazakistan’da iki okulda hem öğretmen hem de yönetici asistanı olarak görev yapmıştır. Ayrıca IELTS ve Cambridge Dil Sınavlarında uzmanlıkları vardır. Türkiye’ye gelmeden önce Vietnam’da bir üniversitede çalışıyor olan David serbest zamanlarında bisiklet sürmekten ve futbol izlemekten hoşlanmaktadır.


Görevi: Okutman
E-mail: david.ayliffe@agu.edu.tr

 


Tuğba BİRDALTuğba BİRDAL

2008 yılında Hacettepe Üniversitesi, İngiliz Dil Bilimi bölümünden mezun olmuş ve yine aynı üniversitenin Eğitim Fakültesi’nden İngilizce Öğretmenlik Sertifikası almıştır. 2010’da Anadolu Üniversitesi Ön lisans Dış Ticaret programını tamamlamıştır. 2014’de Amerika’da bulunduğu süre içerisinde Washington D.C’de bulunan George Washington Üniversitesi’nde düzenlenen TESOL (İngilizcenin Yabancı Dil Olarak Öğretilmesi) Programına katılmış ve sertifika almaya hak kazanmıştır. Şu an Erciyes Üniversitesi’nde İngiliz Dili Öğretimi üzerine yüksek lisansını yapmaktadır. Daha önce, lisans öğrencilerini ve mezunları Türkiye’deki yabancı dil sınavlarına hazırlayan özel bir kursta görev yapmıştır (2008-2012). Abdullah Gül Üniversitesi’nde Ocak 2012’de göreve başlamıştır. İlgi alanları güncel ELT metotları, İkinci dil edinimi, sosyo-dilbilim, okumak ve seyahat etmektir.


Görevi: Okutman
E-mail: tugba.birdal@agu.edu.tr
Ayfer ÇÖLKUŞUAyfer ÇÖLKUŞU

Ayfer Çölkuşu Hollanda’da doğmuş ve büyümüştür. İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra, 2006 yılında İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında yüksek lisans yapmıştır. Ortaokuldan üniversiteye kadar bir çok çeşitli okul ve bölümlerde çalışmış ve öğretmenliğin yanında sürdürdüğü dört yıllık politika kariyerinden sonra Abdullah Gül Üniversite’sin de kariyerini bir üst seviyeye taşımaya karar vermiştir. Seyahat etmek, okumak ve eğitime dayalı internet teknolojilerini takip etmekle birlikte, ailesi ve sevdiği insanlarla vakit geçirmekten hoşlanır.


Görevi: Okutman
E-mail: ayfer.colkusu@agu.edu.tr

Eren DELİBAŞEren DELİBAŞ

1988 yılında Kayseri’de doğan Eren Delibaş Erciyes Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü birincilikle bitirmiştir. Geçmişte Erciyes Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda İngilizce Okutmanı olarak görev yapmıştır.

Eren Delibaş Abdullah Gül Üniversitesine 2012 yılının Şubat ayında katılmıştır. Şuan Erciyes Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında yüksek lisans çalışmalarını sürdürmektedir. Askerlik hizmetini 2016 yılında Ankara'da bulunan ABD askeri ofisinde tamamlamıştır. Modern ve post modern kurgu ve drama, edebi eleştiri türleri ve teorileri, Yunan mitolojisi, akademik yazma ve tenis oynamak ilgi alanları arasında yer alır.


Görevi: Okutman
E-mail: eren.delibas@agu.edu.tr

Cengiz DEMETSCengiz DEMETS

Kanada’da doğup büyüyen Cengiz Demets, lisans eğitimini Toronto Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlamıştır. Sonrasında eğitimine Eğitim Fakültesi’nde devam etmiş ve 2007’de mezun olduktan sonra, Toronto bölgesinde dört farklı lisede İngilizce ve Fransızca öğretmenliği yapmıştır. Kendisini Fransızca’nın ileri düzey ikinci yabancı dil olarak öğretilmesi konusunda geliştirmiştir. Cengiz’in mesleki ilgi alanları; ikinci yabancı dil edinimi, ölçme ve değerlendirme, eleştirel okur-yazarlık ve eğitsel medya ve teknolojileridir. Boş zamanlarında bisiklete binmekten, basketbol oynamaktan ve hepsinden önemlisi 4 çocuğuyla vakit geçirmekten hoşlanır.


Görevi: Okutman
E-mail: cengiz.demets@agu.edu.tr

Tuba DEMİRTuba DEMİR

Tuba DEMİR, lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde bölüm birincisi olarak tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamlarken aynı zamanda, Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde verilen Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına katılarak, öğretmenlik yapmaya hak kazanmıştır. Bu program bünyesinde, Kayseri’de ikisi ilköğretim ikisi lisede olmak üzere toplam dört okulda stajını tamamlamış ve son sınıf öğrencisiyken bahar yarı yılında kampüs içindeki bir ilköğretim okulunda İngilizce Drama Öğretmenliği yapmıştır.  Türkiye'de bir devlet okulunda Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde Okutman olarak hem hazırlık sınıflarında hem de fakülteler ve meslek yüksekokullarında Temel İngilizce, Mesleki İngilizce, Okuma-Yazma- Konuşma ve Dinleme Becerileri derslerini vermiştir. Şu anda kariyerine Abdullah Gül Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda Okutman olarak devam etmektedir.


Görevi: Okutman
E-mail: tuba.demir@agu.edu.tr
Tuba DEMİRRoy EDWARDS

İngiliz kökenli olan Roy Edwards, 30 yılı aşkın bir süredir İngiltere ve uluslarası üniversitelerde eğitim vermiştir.  AGÜ'de çalışmaya başlamadan önce;  İngiltere, Türkiye, Vietnam, Çin ve Japonya'da konuşma becerileri, akademik İngilizce ve çeşitli MBA derslerini öğretmiştir.   Aynı zamanda, çok sayıda uluslararası devlet  kuruluşu ve özel sektörde yönetim danışmanlığı yapmıştır. Sosyolinguistik ve Yönetim alanında eğitim almıştır. İlgi alanları kültürler arası iletişim ve öğrenme becerileridir.


Görevi: Okutman
E-mail: royarthur.edwards@agu.edu.tr


Esra HASOĞLUEsra HASOĞLU

Esra Hasoğlu, Lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimine devam ederken Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde verilen Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına da katılmış ve öğretmenlik yapmaya hak kazanmıştır. Öğretmenlik hayatına TED Kayseri Kolejinde başlamış ve 2006-2013 yılları arasında burada görev yapmıştır. Öğretmen gelişimi, eğitim teknolojisi, yetişkinlere yabancı dil öğretimi ve İngilizce öğretimindeki yeni akımlar ile ilgili çalışmalara katılmakla birlikte ve bu konular üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.

Abdullah Gül Üniversitesi’nde Temmuz 2015’ te  göreve başlamıştır ve Yabancı Diller Yüksekokulunda Okutman olarak görev yapmaktadır.


Görevi: Okutman
E-mail: esra.hasoglu@agu.edu.tr

Olfa BOUSSADA HMILIOlfa BOUSSADA HMILI

Olfa Tunus da doğmuş ve büyümüştür. İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, çevirmen olarak çalışmıstır.  2013 yılında,  TKT'yi geçtikten sonra, İngilizce öğretmek için Türkiyeye taşındı. Abdullah Gül Üniversitesinde çalışmaya başlamadan önce özel okulda çalıştı. İlgi alanı seyahat etmek ve spor yapmak. 


Görevi: Okutman
E-mail: olfa.hmili@agu.edu.tr


Nina KEÇECİ

Nina KEÇECİ

Nina Keçeci, Philadelphia (PA)’da dünyaya geldi. Virginia Üniversitesi’nde Yabancı Diller Eğitimi  alanında uzmanlığını tamamladı. Öğretmenlik hayatına Makakou, Gabon,’ da başladı. Sonra Amerika’ya geri dönüş yaparak 8 yıl boyunca İngilizce, Fransızca ve İspanyolca öğretti. 13 yıldır Türkiye’de yaşamaktadır. Ayrıca IYTE ile İTÜ’de hocalık yapmıştır.


Görevi: Okutman
E-mail:
nina.kececi@agu.edu.tr

 
Morgan LLOYDMorgan LLOYD

Kanada Kingston’da doğup büyüyen Morgan Lloyd, lisans eğitimini 2007 yılında Queen’s Üniversitesi’nde Politik Çalışmalar ve Tarih bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise 2009’da Carleton Üniversitesi’nde Politik Ekonomi bölümünde tamamlamıştır. Sonrasında McMaster Üniversitesi’nde doktora programına başlamıştır. 2012 yılında CELTA belgesi almıştır. 2014’te Queen’s Üniversitesi’nde Akademik İngilizce Eğitimi odaklı ikinci lisans eğitimini tamamlamıştır. İlgi alanları Osmanlı tarihi, eleştirel ekonomi, evrimsel psikoloji ve dilbilimdir.


Görevi: Okutman
E-mail: morgan.lloyd@agu.edu.tr

Özgül ÖZÖNDERJoseph OLIPHANT

Joseph Oliphant Amerika’nın Indiana kentinde doğmuştur. Uzun yıllar Montana’da yaşamıştır.  Indianapolis Universitesi’nde İktisat Fakültesinden meun olmuştur. Masterını TESOL üzerine Dominican Universitesi’nde tamamlamıştır. Azerbaycan’da Bakü’deki önemli bir üniversitede 3 yıllık öğretmenlik yapmıştır.  Üniversitede kariyerine başlamadan önce, İstanbul, Bursa ve Antalya’da Ted Koleji gibi önemli kurumlarda İngilizce öğretmiş. Öğretmen eğitimi workshoplarında Öğretmen Eğitmeni olarak sunumlar yapmıştır. Birleşik Arap Emirliklerinde konferanslara katılmıştır. Türkiye’ye tekrar geri gelip AGÜ’nün bir üyesi olmaktan çok mutludur. Bilişsel akademik dil, öğrenen özerkliği ve kritik düşünme becerileri ilgi alanları arasındadır. Boş zamanlarında, dağ tırmanışı, doğa yürüyüşü, ve dağ bisikleti ile gezi yapmak ve Türkiyenin uzak bölgelerini keşfetmektedir. Karısını, kedisini ve öğrencilerini çok sevmektedir.


Görevi: Okutman
E-mail: joseph.oliphant@agu.edu.tr

Tuğba ÖZBEKTuğba ÖZBEK

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi bölümünden 2004’te mezun olan Tuğba Özbek 2004- 2007 yılları arasında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Dil-Mer’de, 2007- 2011 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu'nda  İngilizce Okutmanlığı yapmıştır.
Abdullah Gül Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Ekim 2011’de göreve başlayan Tuğba Özbek’in ilgi alanları arasında Uygulamalı Dilbilim, NLP, Edebiyat ve Toplum, Etimoloji, Söylembilim, Müzik ve Gelişim Psikolojisi bulunmaktadır.


Görevi: Okutman
E-mail: tugba.ozbek@agu.edu.tr

Zerrin ÖZDEMİRZerrin ÖZDEMİR

Zerrin Özdemir 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuş ve yine Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden pedagojik formasyon eğitimi almıştır. 2013 yılında İstanbul’da CELTA eğitimini tamamlayan Zerrin Özdemir, Erciyes Üniversitesi’nde İngilizce Dil Öğretimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2010-2015 yılları arasında Melikşah Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak görev yapmıştır. Ayrıca IELTS(Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı) sınavına yönelik açılan kurslarda ders vermiş, 2014-2015 akademik yılında Materyal ve Müfredat Geliştirme Ofisi’nde görev almıştır. Zerrin Özdemir Ocak 2016’da Abdullah Gül Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokuluna katılmıştır. 


Görevi: Okutman
E-mail: zerrin.ozdemir@agu.edu.tr

Özgül ÖZÖNDERÖzgül ÖZÖNDER

Ankara'da doğan Özgül ÖZÖNDER, lisans eğitimini 2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. 2005-2014 yılları arası İstanbul Kültür Üniversitesi'nde İngilizce Okutmanı olarak görev yapmıştır. 2010 yılında Bilkent Üniversitesi İngilizce'nin Yabancı Dil Olarak Öğretimi alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Cambridge Üniversitesi'nden İngilizce'nin Öğretimi alanında Sertifikasını 2012 yılında almıştır. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi alanında 2014 yılında başladığı Doktora eğitimine halen devam etmektedir. 


Görevi: Okutman
E-mail: ozgul.ozonder@agu.edu.tr

Prajjwal RAIPrajjwal RAI

İngilizce öğretmenliğine başlamadan önce; havacılık, otelcilik ve bankacılık gibi sektörlerde eğitim ve geliştirme müdürü olarak çalışmıştır. Londra Üniversitesi’nde İngiliz Edebiyatı bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Prajjwal, yüksek lisansını Uygulamalı Dilbilim alanında yapmıştır. 2006’da CELTA belgesi almış ve yakın zamanda Cambridge DELTA programını başarıyla tamamlamıştır. Mısır, Hindistan, Hırvatistan ve Kıbrıs’ta çalışmıştır. Mesleki ilgi alanları toplum dilbilim ve Web 2.0 teknolojilerinin öğretimde kullanılmasıdır. Boş zamanlarında yoga yapmak, yemek pişirmek ve açık hava aktiviteleri yapmaktan hoşlanır. 6 farklı dilde akıcı şekilde konuşabilmektedir.


Görevi: Okutman
E-mail: prajjwal.rai@agu.edu.tr

Rana SUAYINRana SUAYIN

2008 yılında Erciyes üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden birincilikle mezun olmuştur. 2009-2015 yılları arasında Melikşah Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak görev yapmış, 2015 yılı Temmuz ayında Abdullah Gül Üniversitesi Dil Okulu ekibine katılmıştır. Evli ve bir çocuk annesi olan Rana Suayin, Melikşah Üniversitesi’nde Uygulamalı Dilbilim alanında başladığı bütünleşik doktora eğitimine devam etmektedir. Yabancı Dil Eğitiminde ölçme ve değerlendirme alanında tecrübeye sahip olup, bu alandaki gelişmeleri yakından takip etmektedir. 


Görevi: Okutman
E-mail: rana.suayin@agu.edu.tr

 


 

Mehasin TEKİNMehasin TEKİN

1990 yılında Konya’da doğan Mehasin TEKİN 2013 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. 2013-2016 yılları arasında Melikşah Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak görev yapmış, 2016 Ocak ayında Abdullah Gül Üniversitesi Dil Okulu ailesine katılmıştır. Eğitim teknolojisi ve yabancı dil öğretimi ile ilgili birçok çalışmaya katılmıştır. İlgi alanları İngilizce dersleri için materyal geliştirmek, kitap okumak, seyahat etmek ve yemek yapmaktır.


Görevi: Okutman
E-mail: mehasin.tekin@agu.edu.tr

Marie-Louise XAVIERMarie-Louise XAVIER

Marie-Louise Batı Avustralya’da bulunan Curtin Üniversitesi, Dil ve İletişim bölümünden mezun olmuştur. Fotoğrafçı ve metin yazarı olarak çalıştıktan sonra ve Eğitsel Multimedya alanında bir sertifika programını tamamlamış ve 15 yıl baskı ve web tasarımı, animasyon ve film üzerine çalışmalarını sürdürmüştür. Marie-Louise 2004’de Edith Cowan Üniversitesi Eğitim fakültesinden mezun olmuştur. Dört yıl Batı Avustralya’nın Perth şehrinde İngilizce, Medya ve Drama dersleri vermiş, sonrasında CELTA eğitimini tamamlayıp İstanbul’a gelmiştir. Öğrencilerin çevresindeki dünyayı farklı biçimlerde yorumlayabilmelerini sağlayacak bir dizi çeşitli beceriler geliştirmeleri ilgi alanları arasında yer alır.


Görevi: Okutman
E-mail: marielouise.xavier@agu.edu.tr

Fatih YALÇINFatih YALÇIN

Fatih 2008 yılında Erciyes Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Aynı zamanda pedagojik formasyon eğitimi almıştır. Mezuniyet sonrası dış ticaret uzmanlığı ve yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmış, bu süre içerisinde farklı ülke ve kültürleri tanıma imkanı bulmuştur. 2011 yılında AGÜ’de İngilizce okutmanı olarak göreve başlayan Fatih Yalçın aynı zamanda üniversitenin “Tanıtım Ekibi”nde görev yapmaktadır.

Eğitim teknolojileri, eğitim yönetimi, hayatboyu öğrenme, gençliğin güçlendirilmesi, medya ve güncel olaylar, sosyal medya ve politika ilgi alanları arasındadır. Fırsat buldukça seyehat etmekten, farklı insanları ve kültürleri tanımaktan ve fotograf çekmekten keyif alır.

(daha fazla bilgi için)


Görevi: Okutman
E-mail: fatih.yalcin@agu.edu.tr

Özlem YAZICIÖzlem YAZICI

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Halen Ankara Üniversitesi’nde aynı bölümde yüksek lisans yapmaktadır. 2007-2008 yılları arasında Ufuk Üniversitesinde, 2008-2012 yılları yırı arasında Hacettepe Üniversitesinde okutmanlık yapan Özlem Yazıcı, Abdullah Gül Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokuluna Şubat 2012’de katıldı.

İlgi alanları, İngilizce öğretimindeki yeni akımlar ve bunlarla ilgili yazılardan oluşan eğitmen bloglarını takip etmek, farklı kültürleri öğrenmek, kitap okumak ve seyahat etmektir.


Görevi: Okutman
E-mail: ozlem.yazici@agu.edu.tr

Yasin TURAN

2005 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. 2008-2017 yılları arasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı farklı okullarda İngilizce Öğretmeni / Okutman olarak görev yapmıştır. 2012 yılında Texas / ABD’de verilen “İleri Seviye İngilizce Öğretmenliği” Eğitimini başarıyla tamamlamış ve 2013 yılında NATO şemsiyesi altında Kabil / Afganistan’a görevlendirilmiş ve Afgan Yabancı Diller Yüksekokulu’nun kurulması ve Afgan makamlara devri görevini başarıyla tamamlamıştır. Osmangazi Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim alanında Yüksek Lisansını tamamlayan Yasin TURAN, tez çalışmasını Özel Amaca Yönelik İngilizce (Havacılık) programının değerlendirilmesi alanında yapmıştır. Bu kapsamda yazarı olduğu “English In The Air” adlı ders kitabını ve kendi yürüttüğü eğitim programın değerlendirerek Türkiye’de yapılan ESP çalışmalarına önemli bir katkıda bulunmuştur. 2015 yılında Londra / İNGİLTERE’de bir konferansta yaptığı sunumu konferans komitesi tarafından “Best Paper Award” (En İyi Makale) ödülüne layık görülmüştür. Halen Doktora çalışmalarına ve DELTA eğitimine devam etmekte olan Yasin TURAN’ın bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalardan dolayı “Üstün Hizmet Ödülü”, “Eğitim ve Öğretimde Başarı Madalyası”, “NATO Madalyası” ve ulusal ve uluslararası platformlarda aldığı 60’ın üzerinde takdir ve teşekkür belgesi bulunmaktadır.


Görevi: Okutman
E-mail: yasin.turan@agu.edu.tr