Daryl YORKÖğretim Görevlisi Daryl YORK

İngiltere ve Avusturalya’da eğitim gören Daryl York’un uzmanlık alanları İngiliz Dil Eğitimi, Uluslararası Eğitim ve Eğitim Yönetimidir. 2007 yılına kadar Tarsus Amerikan Kolejinin müdürlüğünü yapmıştır. Daha sonra 2013 yılına kadar Bilkent Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde öğretim üyesi olarak görev yapmış ve aynı zamanda 2010 yılında Irak’ta açılan Bilkent İhsan Doğramacı Erbil Kolejinin kuruluşunda genel koordinatör olarak görev yapmıştır. Halen bu kolejde yönetim kurulu üyeliği devam etmektedir. Ayrıca Fransa ve Yemen’de İngilizce öğretmiştir.

Görevi: Akademik Program Direktörü
E-mail: york@agu.edu.tr

 

Eren Cemil DelibaşÖğretim Görevlisi  Eren Cemil DELİBAŞ 

Eren Cemil Delibaş Erciyes Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü birincilikle bitirmiştir. Erciyes Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda İngilizce Okutmanı olarak çalıştıktan sonra, 2012 yılında AGÜ Dil Okulu’na katılmıştır. Askerlik hizmetini 2016 yılında Ankara'da bulunan Türkiye-ABD Savunma İş Birliği ofisinde tamamlamıştır. 2015 ve 2018 yılları arasında Foundation (Temel Seviye) Ders Koordinatörü olarak görev yapmıştır. 

E-mail: eren.delibas@agu.edu.tr


Okutman Nisrin AL-RUBAIEE Öğretim Görevlisi Nisrin AL-RUBAIEE

Nisrin Al-Rubaiee Irak asıllı bir Hollanda vatandaşıdır. Hollanda, Leiden Üniversitesinde İngiliz Edebiyatı alanında yüksek lisans yapmış, ayrıca Amsterdam Üniversitesinden Öğretmenlik Sertifikası almıştır. 7 yılı Hollanda’da 2 yılı Türkiye’de olmak üzere toplam 9 yıllık dil eğitimi tecrübesine sahiptir. Ortaöğretim kurumları, üniversiteler ve özel şirketlerde Genel İngilizce ve İş İngilizcesi dersleri vermiş olan Nisrin Al-Rubaiee, şu an ikinci yüksek lisansı olan TESOL (Yabancılara İngilizce Öğretimi) alanındaki çalışmalarına devam etmektedir.

E-mail: nisrin.alrubaiee@agu.edu.tr

 

 


Anna AYLIFFEÖğretim Görevlisi Anna AYLIFFE

Yabancı Dil ve Kültürlerin Öğretimi alanındaki lisans derecesini ve bu alandaki ilk öğretmenlik tecrübesini Rusya’da Tomsk State Üniversitesinde kazanmıştır. Doğduğu ülke olan Kazakistan’a dönmesinin ardından çalışmaya başladığı Astana International House kendisine akademik ve kariyer gelişimi adına iyi imkanlar sunmuştur. Almatı’da CELTA sertifikası aldıktan iki yıl sonra 2012’de Delta diploması almaya hak kazanmıştır. Elde ettiği bilgi birikimi ve kazandığı özgüveni kendisini başka ülkelere giderek öğretmenlik yapmaya cesaretlendirmiştir. Türkiye’ye gelmeden önce Vietnam’da bir üniversitede eğitim vermekteydi.
E-mail: anna.grebenkova@agu.edu.tr

 

 


David AYLIFFEÖğretim Görevlisi David AYLIFFE

İngiltere’de doğan David Ayliffe Bilgisayar Bilimleri alanındaki lisans eğitimini Wolverhampton Üniversitesinde derece ile tamamlamış, yüksek lisans eğitimini ise Uygulamalı Dilbilim ve İngilizce Öğretimi alanında yapmıştır. İngiltere’de yaklaşık 3 yıl yazılım mühendisi olarak çalıştıktan sonra İngilizce öğretmeni olarak çalışmak için Kore’ye gitmiştir. CELTA ve Delta belgelerini alarak Kazakistan’da iki okulda hem öğretmen hem de yönetici asistanı olarak görev yapmıştır. Ayrıca IELTS ve Cambridge Dil Sınavlarında uzmanlıkları vardır. Türkiye’ye gelmeden önce Vietnam’da bir üniversitede çalışıyor olan David serbest zamanlarında bisiklet sürmekten ve futbol izlemekten hoşlanmaktadır.
E-mail: david.ayliffe@agu.edu.tr

 

 


Tuğba BİRDALÖğretim Görevlisi Tuğba BİRDAL

2008 yılında Hacettepe Üniversitesi, İngiliz Dil Bilimi bölümünden mezun olmuş ve yine aynı üniversitenin Eğitim Fakültesi’nden İngilizce Öğretmenlik Sertifikası almıştır. 2010’da Anadolu Üniversitesi Ön lisans Dış Ticaret programını tamamlamıştır. 2014’de Amerika’da bulunduğu süre içerisinde Washington D.C’de bulunan George Washington Üniversitesi’nde düzenlenen TESOL (İngilizcenin Yabancı Dil Olarak Öğretilmesi) Programına katılmış ve sertifika almaya hak kazanmıştır. Şu an Erciyes Üniversitesinde yüksek lisansını yapmıştır. Daha önce, lisans öğrencilerini ve mezunları Türkiye’deki yabancı dil sınavlarına hazırlayan özel bir kursta görev yapmıştır (2008-2012). Abdullah Gül Üniversitesi’nde Ocak 2012’de göreve başlamıştır. İlgi alanları güncel ELT metotları, İkinci dil edinimi, sosyo-dilbilim, okumak ve seyahat etmektir.

E-mail: tugba.birdal@agu.edu.tr

 


Tuba DEMİRÖğretim Görevlisi Tuba DEMİR

Tuba DEMİR, lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde bölüm birincisi olarak tamamlamıştır. Lisans eğitimini tamamlarken aynı zamanda, Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde verilen Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına katılarak, öğretmenlik yapmaya hak kazanmıştır. Bu program bünyesinde, Kayseri’de ikisi ilköğretim ikisi lisede olmak üzere toplam dört okulda stajını tamamlamış ve son sınıf öğrencisiyken bahar yarı yılında kampüs içindeki bir ilköğretim okulunda İngilizce Drama Öğretmenliği yapmıştır.  Türkiye'de bir devlet okulunda Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde Okutman olarak hem hazırlık sınıflarında hem de fakülteler ve meslek yüksekokullarında Temel İngilizce, Mesleki İngilizce, Okuma-Yazma- Konuşma ve Dinleme Becerileri derslerini vermiştir. Şu anda kariyerine Abdullah Gül Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda Okutman olarak devam etmektedir.

E-mail: tuba.demir@agu.edu.tr

Tuba DEMİRÖğretim Görevlisi Roy EDWARDS

İngiliz kökenli olan Roy Edwards, 30 yılı aşkın bir süredir İngiltere ve uluslarası üniversitelerde eğitim vermiştir.  AGÜ'de çalışmaya başlamadan önce;  İngiltere, Türkiye, Vietnam, Çin ve Japonya'da konuşma becerileri, akademik İngilizce ve çeşitli MBA derslerini öğretmiştir.   Aynı zamanda, çok sayıda uluslararası devlet  kuruluşu ve özel sektörde yönetim danışmanlığı yapmıştır. Sosyolinguistik ve Yönetim alanında eğitim almıştır. İlgi alanları kültürler arası iletişim ve öğrenme becerileridir.

E-mail: royarthur.edwards@agu.edu.tr

 

 Esra HASOĞLUÖğretim Görevlisi Esra HASOĞLU

Esra Hasoğlu, Lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimine devam ederken Erciyes Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde verilen Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programına da katılmış ve öğretmenlik yapmaya hak kazanmıştır. Öğretmenlik hayatına TED Kayseri Kolejinde başlamış ve 2006-2013 yılları arasında burada görev yapmıştır. Öğretmen gelişimi, eğitim teknolojisi, yetişkinlere yabancı dil öğretimi ve İngilizce öğretimindeki yeni akımlar ile ilgili çalışmalara katılmakla birlikte ve bu konular üzerine çalışmalarını sürdürmektedir.Abdullah Gül Üniversitesi’nde Temmuz 2015’ te  göreve başlamıştır ve Yabancı Diller Yüksekokulunda Okutman olarak görev yapmaktadır.

E-mail: esra.hasoglu@agu.edu.tr

 

 


Olfa BOUSSADA HMILIÖğretim Görevlisi Olfa BOUSSADA HMILI

Olfa Tunus da doğmuş ve büyümüştür. İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, çevirmen olarak çalışmıstır.  2013 yılında,  TKT'yi geçtikten sonra, İngilizce öğretmek için Türkiyeye taşındı. Abdullah Gül Üniversitesinde çalışmaya başlamadan önce özel okulda çalıştı. İlgi alanı seyahat etmek ve spor yapmak. 

E-mail: olfa.hmili@agu.edu.tr

 

 

 Morgan LLOYDÖğretim Görevlisi Morgan LLOYD

Kanada Kingston’da doğup büyüyen Morgan Lloyd, lisans eğitimini 2007 yılında Queen’s Üniversitesi’nde Politik Çalışmalar ve Tarih bölümünde, yüksek lisans eğitimini ise 2009’da Carleton Üniversitesi’nde Politik Ekonomi bölümünde tamamlamıştır. Sonrasında McMaster Üniversitesi’nde doktora programına başlamıştır. 2012 yılında CELTA belgesi almıştır. 2014’te Queen’s Üniversitesi’nde Akademik İngilizce Eğitimi odaklı ikinci lisans eğitimini tamamlamıştır. İlgi alanları Osmanlı tarihi, eleştirel ekonomi, evrimsel psikoloji ve dilbilimdir.

E-mail: morgan.lloyd@agu.edu.tr

 

 Tuğba ÖZBEKÖğretim Görevlisi Tuğba ÖZBEK

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Eğitimi bölümünden 2004’te mezun olan Tuğba Özbek 2004- 2007 yılları arasında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Dil-Mer’de, 2007- 2011 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu'nda  İngilizce Okutmanlığı yapmıştır.
Abdullah Gül Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Ekim 2011’de göreve başlayan Tuğba Özbek’in ilgi alanları arasında Uygulamalı Dilbilim, NLP, Edebiyat ve Toplum, Etimoloji, Söylembilim, Müzik ve Gelişim Psikolojisi bulunmaktadır.

E-mail: tugba.ozbek@agu.edu.tr

 

 


Zerrin ÖZDEMİRÖğretim Görevlisi Zerrin ÖZDEMİR

Zerrin Özdemir 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olmuş ve yine Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden pedagojik formasyon eğitimi almıştır. 2013 yılında İstanbul’da CELTA eğitimini tamamlayan Zerrin Özdemir, Erciyes Üniversitesi’nde İngilizce Dil Öğretimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2010-2015 yılları arasında Melikşah Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak görev yapmıştır. Ayrıca IELTS(Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı) sınavına yönelik açılan kurslarda ders vermiş, 2014-2015 akademik yılında Materyal ve Müfredat Geliştirme Ofisi’nde görev almıştır. Zerrin Özdemir Ocak 2016’da Abdullah Gül Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokuluna katılmıştır. 

E-mail: zerrin.ozdemir@agu.edu.tr

 


Özgül ÖZÖNDERÖğretim Görevlisi Dr. Özgül ÖZÖNDER

Ankara'da doğan Özgül ÖZÖNDER, lisans eğitimini 2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır. 2005-2014 yılları arası İstanbul Kültür Üniversitesi'nde İngilizce Okutmanı olarak görev yapmıştır. 2010 yılında Bilkent Üniversitesi İngilizce'nin Yabancı Dil Olarak Öğretimi alanında Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. Cambridge Üniversitesi'nden İngilizce'nin Öğretimi alanında Sertifikasını 2012 yılında almıştır. Doktora eğitimini, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi alanında 2020 yılında tamamlamıştır. Bu eğitim kapsamında, “Vizyon Geliştirici Bir Motivasyon Programının Öğrencilerin İdeal İkinci Dil Benliği Üzerindeki Etkisi” adlı doktora tezini yazmıştır. İlgi alanları, yabancı dil öğrenme güdüsü ve kaynakları, ikinci dil ediniminde bireylerin öğrenme güdüsü, ikinci dil öğrenme güdüsü benlik sistemi, ideal ikinci dil benliği, imgelem ve vizyon geliştirici yabancı dil öğretim programları ve göreve dayalı yabancı dil öğrenme yöntemidir.

E-mail: ozgul.ozonder@agu.edu.tr

 

 


Rana SUAYINÖğretim Görevlisi Rana SUAYIN

2008 yılında Erciyes üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden birincilikle mezun olmuştur. 2009-2015 yılları arasında Melikşah Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak görev yapmış, 2015 yılı Temmuz ayında Abdullah Gül Üniversitesi Dil Okulu ekibine katılmıştır. Evli ve bir çocuk annesi olan Rana Suayin, Melikşah Üniversitesi’nde Uygulamalı Dilbilim alanında başladığı bütünleşik doktora eğitimine devam etmektedir. Yabancı Dil Eğitiminde ölçme ve değerlendirme alanında tecrübeye sahip olup, bu alandaki gelişmeleri yakından takip etmektedir. 

E-mail: rana.suayin@agu.edu.tr

 

 

Mehasin TEKİNÖğretim Görevlisi Mehasin TEKİN

1990 yılında Konya’da doğan Mehasin TEKİN 2013 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. 2013-2016 yılları arasında Melikşah Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak görev yapmış, 2016 Ocak ayında Abdullah Gül Üniversitesi Dil Okulu ailesine katılmıştır. Eğitim teknolojisi ve yabancı dil öğretimi ile ilgili birçok çalışmaya katılmıştır. İlgi alanları İngilizce dersleri için materyal geliştirmek, kitap okumak, seyahat etmek ve yemek yapmaktır.

E-mail: mehasin.tekin@agu.edu.tr

 

 


Marie-Louise XAVIERÖğretim Görevlisi Marie-Louise XAVIER

Marie-Louise Batı Avustralya’da bulunan Curtin Üniversitesi, Dil ve İletişim bölümünden mezun olmuştur. Fotoğrafçı ve metin yazarı olarak çalıştıktan sonra ve Eğitsel Multimedya alanında bir sertifika programını tamamlamış ve 15 yıl baskı ve web tasarımı, animasyon ve film üzerine çalışmalarını sürdürmüştür. Marie-Louise 2004’de Edith Cowan Üniversitesi Eğitim fakültesinden mezun olmuştur. Dört yıl Batı Avustralya’nın Perth şehrinde İngilizce, Medya ve Drama dersleri vermiş, sonrasında CELTA eğitimini tamamlayıp İstanbul’a gelmiştir. Öğrencilerin çevresindeki dünyayı farklı biçimlerde yorumlayabilmelerini sağlayacak bir dizi çeşitli beceriler geliştirmeleri ilgi alanları arasında yer alır.

E-mail: marielouise.xavier@agu.edu.tr

 


Fatih YALÇINÖğretim Görevlisi Fatih YALÇIN

Fatih, 2008 yılında Erciyes Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında ayrıca pedagojik formasyon eğitimi almıştır. Mezuniyet sonrası dış ticaret uzmanlığı ve yurtdışı eğitim danışmanlığı yapmış, bu süre içerisinde farklı ülke ve kültürleri tanıma imkanı bulmuştur. 2011 yılında AGÜ’de İngilizce öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2018 yılında İşletme (Yönetim ve Organizasyon) alanında yüksek lisansını tamamlamış ve aynı alanda doktora eğitimine başlamıştır.İlgi alanları ve hobileri: #teknoloji #fotoğrafçılık #videografi #drone #yenimedya #doğa #kamp #seyahat #kültür #yemek #yüzme #tenis

E-mail: fatih.yalcin@agu.edu.tr

 


Özlem YAZICIÖğretim Görevlisi Özlem YAZICI

2007 yılında Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Halen Ankara Üniversitesi’nde aynı bölümde yüksek lisans yapmaktadır. 2007-2008 yılları arasında Ufuk Üniversitesinde, 2008-2012 yılları yırı arasında Hacettepe Üniversitesinde okutmanlık yapan Özlem Yazıcı, Abdullah Gül Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokuluna Şubat 2012’de katıldı. İlgi alanları, İngilizce öğretimindeki yeni akımlar ve bunlarla ilgili yazılardan oluşan eğitmen bloglarını takip etmek, farklı kültürleri öğrenmek, kitap okumak ve seyahat etmektir. 

E-mail: ozlem.yazici@agu.edu.tr

 

 


 Öğretim Görevlisi Yasin TURAN 

2005 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. 2008-2017 yılları arasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı farklı okullarda İngilizce Öğretmeni / Okutman olarak görev yapmıştır. 2012 yılında Texas / ABD’de verilen “İleri Seviye İngilizce Öğretmenliği” Eğitimini başarıyla tamamlamış ve 2013 yılında NATO şemsiyesi altında Kabil / Afganistan’a görevlendirilmiş ve Afgan Yabancı Diller Yüksekokulu’nun kurulması ve Afgan makamlara devri görevini başarıyla tamamlamıştır. Osmangazi Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim alanında Yüksek Lisansını tamamlayan Yasin TURAN, tez çalışmasını Özel Amaca Yönelik İngilizce (Havacılık) programının değerlendirilmesi alanında yapmıştır. Bu kapsamda yazarı olduğu “English In The Air” adlı ders kitabını ve kendi yürüttüğü eğitim programın değerlendirerek Türkiye’de yapılan ESP çalışmalarına önemli bir katkıda bulunmuştur. 2015 yılında Londra / İNGİLTERE’de bir konferansta yaptığı sunumu konferans komitesi tarafından “Best Paper Award” (En İyi Makale) ödülüne layık görülmüştür. Halen Doktora çalışmalarına ve DELTA eğitimine devam etmekte olan Yasin TURAN’ın bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalardan dolayı “Üstün Hizmet Ödülü”, “Eğitim ve Öğretimde Başarı Madalyası”, “NATO Madalyası” ve ulusal ve uluslararası platformlarda aldığı 60’ın üzerinde takdir ve teşekkür belgesi bulunmaktadır.

E-mail: yasin.turan@agu.edu.tr

Öğretim Görevlisi Mustafa ÖZER

Kayseri’de doğup büyüyen Mustafa Özer, Anadolu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, İngilizce öğretmenliği bölümünden 2005 yılında mezun olmuştur. 2006 yılında İngilizce Öğretmeni olarak MEB’de çalışmaya başlayan Mustafa, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çeşitli kurumlarda İngilizce öğretmenliği yaptıktan sonra, 2006 yılında ayrıldığı Kayseri'ye geri dönmüş ve Mayıs 2018’de AGÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu'nda Öğretim Görevlisi olarak aramıza katılmıştır. Uygulamalı Dil Bilimi alanında yüksek lisans derecesi bulunan Mustafa, halen Erciyes Üniversitesi’nde aynı alanda doktora çalışmalarına devam etmektedir. Kendisinin mesleki ilgi alanları, başta veri güdümlü öğrenme olmak üzere, öğrenen özerkliği, derlembilim, sınıf içi söylem, öğrenci motivasyonu ve teknolojinin İngilizce öğretiminde kullanılması olup, bu alanlarda çalışmalarına devam etmektedir. Uluslararası akademik dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunmakta olup, pek çok uluslararası etkinlikte sözlü bildiri vermiştir. Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Mustafa boş zamanlarını ailesiyle ve arkadaşlarıyla geçirmekten hoşlanır. Seyahat etmeyi, bisiklete binmeyi, motor sporlarını, basketbolu, fotoğrafçılığı ve Kayseri yemeklerini de çok sever.


E-mail: mustafa.ozer@agu.edu.tr

 

Öğretim Görevlisi Merve GAZİOĞLU

2011 yılında Erciyes Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. 2011-2013 yılları arasında Erciyes Üniversitesi’nde, 2013-2016 yılları arasında ise Melikşah Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak çalışmıştır. Materyal Geliştirme ofisinde de bir süre görev almıştır. 2018 yılı Ocak ayında, Abdullah Gül Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu kadrosuna Öğretim Görevlisi olarak katılmıştır. 2014 yılında Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uygulamalı Dil Bilim alanında başladığı bütünleşik doktora programına halen devam etmektedir. Ölçme ve Değerlendirme, Derlem Dilbilim ve Toplum Dilbilim alanları ile ilgilenmekte ve bu konularda bazı akademik çalışmalar yapmaktadır. Boş zamanlarında kitap okumak, film izlemek, piyano çalmak ve seyahat etmekten hoşlanır.
E-mail: merve.gazioglu@agu.edu.tr

 

Öğretim Görevlisi Nuray CANDEMİR

Kayseri doğumlu olan Nuray Candemir, Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra Kayseri’de ulusal ve uluslararası yabancı dil  sınavlarına hazırlık eğitimi veren bir kurumda çalıştı. Burada çalıştığı süre boyunca bir yandan yeminli tercümanlık yaparken, bir yandan da sivil toplum kuruluşları ile Avrupa Birliği Gençlik projeleri koordinatörlüğü ve ortaklığı yürüttü. Aynı zamanda  önce Erciyes Üniversitesinde Din Felsefesi alanında, daha sonra da İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında yüksek lisans eğitimine devam etti. Daha sonra özel bir üniversitede 3 yıl çalıştıktan sonra 2018 yılında üniversitemize katıldı. Şu anda 2014 yılında başladığı İngiliz dili ve edebiyatı alanındaki doktora eğitimine devam etmektedir. İlgi alanları dünya dilleri ve edebiyatları, tiyatro, çocuk edebiyatı, yemek yapmak ve fotoğraf çekmektir.
E-mail: nuray.candemir@agu.edu.tr

 

Öğretim Görevlisi Derya Yıldız

2009 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. 2009-2013 yılları arasında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli okullarda İngilizce Öğretmeni olarak çalışmıştır. 2013-2018 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda İngilizce Okutmanı olarak görev yaptıktan sonra, Temmuz 2018’de Abdullah Gül Üniversitesi bünyesine katılmıştır. Erciyes Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Mesleki ilgi alanları teorik dilbilim, söylem analizi, edim bilim ve Türk işaret dilidir. Geleneksel Türk sanatları ve müzik başlıca ilgi alanları olup, seyahat etmekten hoşlanır.

E-mail: derya.yildiz@agu.edu.tr

 

 

Öğretim Görevlisi Murat Mesut Kural

Kayseri doğumlu olan Murat Mesut Kural Lisans Eğitimini Selçuk Üniversitesi,  yüksek lisans eğitimini ise Çukurova Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi alanında tamamlamıştır. Halen Erciyes Üniversitesi’nde aynı alanda doktora eğitimine devam etmektedir. Akademik ilgi alanlarını, üzerinde araştırma yapmaya değer ve dil öğretici ve öğrenicilerinin faydasına hizmet eden her türlü alan olarak tanımlamaktadır. 2000 yılından bu yana farklı eğitim kademelerinde İngilizce Öğretmenliği yapmış olan Murat Mesut Kural, boş zamanlarında farklı yerleri ve kültürleri keşfetmeyi, kitap okumayı, kulağa hoş gelen her türlü müziği dinlemeyi sever. Evli ve bir kız  ve bir erkek çocuğa sahip olan Murat Mesut Kural, Ekim 2018’de aramıza katılmıştır. 

E-mail: murat.kural@agu.edu.tr

 

 

Öğretim Görevlisi Buket Tanyeri

1991 yılı Kayseri doğumlu Buket Tanyeri, 2012 yılı Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümü mezunudur. Erciyes Üniversitesi, Melikşah Üniversitesi, İnönü Üniversitesi gibi yükseköğretim kurumlarında Yabancı Diller Yüksekokulunda İngilizce okutmanı olarak çalıştı. Ayrıca çeşitli dil okullarında TOEFL ve IELTS dersleri verdi. Uygulamalı Dil Bilimi alanında bütünleşik doktorası devam etmektedir. Abdullah Gül Üniversitesindeki kariyeri 2019 yılında başlamıştır. Seyahat etmeyi, edebiyat dergileri okumayı sever; uygulamalı dilbilim ve pragmatics alanlarındaki çalışmaları yakından takip eder.

E-mail: buket.tanyeri@agu.edu.tr

 
 

Öğretim Görevlisi Ayla BAYRAM

Ayla Bayram, 2009 yılında lisans eğitimini Cumhuriyet Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamlamıştır. Aynı yıl, Milli Eğitime bağlı kurumlarda İngilizce öğretmenliği yaptıktan sonra; 2010-2014 yılları arasında Kapadokya Meslek Yüksekokulunda İngilizce Okutmanı olarak çalışmıştır. 2014’te Abdullah Gül Üniversitesinde çalışmaya başlamıştır. 2018 yılında Erciyes Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde Yüksek Lisansını tamamlamıştır.

Email: ayla.bayram@agu.edu.tr

Öğretim Görevlisi Şehla YILMAZ

Aslen Azerbaycanlı olan Şehla, Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini Azerbaycan Diller Üniversitesi, İngiliz Dili Mütercim Tercümanlık bölümünde tamamlamıştır. 2003 yılında öğretmenlik kariyerine başlamış ve 2009 yılına kadar Azerbaycan’daki farklı dil okullarında ve üniversitelerde çalışmaya devam etmiştir. 2009 yılında ABD devlet kurumu olan Barış Gücü teşkilatında görev almış ve ELT Program Yöneticisi pozisyonuna terfi edilmiştir. Mesleğinin bir parçası olarak, yerel İngilizce öğretmenleri için eğitimler düzenlemek ve yürütmekten sorumlu olan Şehla ABD ve Kamboçya'da farklı mesleki gelişim seminerlerine de katılmıştır. 2014 yılında Türkiye'ye taşınmış ve 2019 yılının  Eylül ayında Abdullah Gül Üniversitesi'ne katılmıştır. Boş zamanlarında ailesiyle vakit geçirmekten ve yeni yerler keşfetmekten hoşlanmaktadır.

Öğretim Görevlisi Aslıhan Aksoy

Aslıhan Aksoy, 2000 yılında Selçuk Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra Ank. Üni. TÖMER’ de İngilizce Okutmanı çalışmaya başlamıştır. Dış ticaret ve sivil havacılık alanlarında deneyim edinmiştir. Dubai’ de çok uluslu bir havayolu firmasında kabin memuru olarak çalışmıştır. 2012-2017 yıllarında Kapadokya Meslek Yüksekokulu nda Türkçe ve İngilizce dillerinde mesleki eğitim vermiştir. Nevşehir Özel Altınyıldız Koleji’ nde çalıştığı sırada Çağ Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Yükseklisans Programını tamamlamıştır. 2019 yılında Abdullah Gül Üniversitesi’ nde çalışmaya başlamıştır. Genel psikoloji, eğitim psikolojisi, yabancı dil eğitimi ve edebiyat alanlarında yayınlar okumak, resim yapmak, keman çalmak ve yemek yapmaktan hoşlanır.

Öğretim Görevlisi Haydar AKÇADAĞ

Haydar Akçadağ Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden 2008 yılında mezun olmuştur. 2007-2008 Akademik yılının ilk dönemini Çekya’da bulunan University of West Bohemia’da erasmus öğrencisi olarak tamamlamıştır. 2008-2020 yılları arasında Millî Eğitim Bakanlığına bağlı çeşitli okullarda İngilizce Öğretmeni olarak çalışmıştır. 2017 yılında, Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalından “Zadie Smith’in İnci Gibi Dişler Romanında Sömürge Sonrası Alternatif Kimlik İnşası” adlı teziyle yüksek lisans derecesi almıştır. İngilizce öğretmeni olarak çalıştığı yıllarda, Türkiye ve Avrupa Birliği üye ülkeleri Ulusal Ajansları tarafından desteklenen pek çok projenin hayata geçirilmesinde görev yapmıştır. Evli ve bir çocuk babası olan Haydar Akçadağ, 2020 yılı Nisan ayında Abdullah Gül Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır.

 

Öğretim Görevlisi Kübra KESER

Kübra Keser, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünden 2011 yılında mezun olmuştur. Aynı zamanda, aynı üniversitede Alman Dili programında yandal yapmıştır. 2013 yılında, Atatürk Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi anabilim dalında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2015 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İngiliz Dili Eğitim anabilim dalında doktora eğitimine başlamış ve şu an tez aşamasındadır. Bir çok ulusal ve uluslararası dergi ve konferanslarda İngiliz Dili eğitimi üzerine makale ve bildirileri yayınlanmıştır. 2011-2013 yılları arasında Erzincan Üniversitesinde, 2013-2020 yılları arasında Balıkesir Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yapan Keser, Şubat 2020’de Abdullah Gül Üniversitesinde çalışmaya başlamıştır. Temel ilgi alanları; dil öğretiminde dinleme becerisi, dil eğitiminde bilişsel ve üstbilişsel stratejiler ve farklı öğretim teknikleridir.

Öğretim Görevlisi Ümmügül MUTLU KÖROĞLU- Yuliyana ALEKOVA

Ümmügül 1985 yılında Sofya’da Yuliyana Alekova adıyla dünyaya geldi. 1989 yılında ailesiyle Türkiye’ye göç etti. 2007 yılında Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun olduktan sonra, 10 yılı aşkın bir süre Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Yalova ve Kayseri’deki Anadolu Liselerinde İngilizce öğretmeni olarak çalıştı. Lisans mezuniyetinin ardından 2011 yılında aynı üniversitede ilk yüksek lisans derecesini Eğitim Programları ve Öğretimi alanında aldı. 2012 yılında İngiltere Exeter’de iki haftalık ‘Developing Oral Fluency’ hizmet içi sertifika programına katıldı. 2012-2014 yılları arasında Polonya, Yunanistan,Romanya ve Italya ile ortaklaşa yürüttüğü Erasmus plus projelerini koordine etti. 2014-2018 yılları arasında Fransa’da yaşadı.

2019 yılında ikinci yüksek lisans derecesini İngiltere’nin Leicester şehrinde bulunan De Montfort Üniversitesinde İngilizce Öğretmenliği alanında tamamladı. İngiltere’deki yüksek lisans çalışmaları sırasında, Leicester’da bulunan çift dilli bir ortaokul için İngilizce konuşma modülü tasarladı ve Leicester De Montfort Üniversitesi öncülüğünde düzenlenen DMU Square Mile-India projesi kapsamında Hindistan’a giderek burada bulunan okul dışı eğitim merkezleri için İngilizce öğretim programı geliştirdi. Halen Çağ Üniversitesinde tam burslu öğrenci olarak İngilizce Öğretmenliği doktora programına devam etmektedir.

Aralık 2020’de Abdullah Gül Üniversitesi bünyesinde çalışmaya başladı. Araştırma alanları arasında İngilizce derslerinde portfolyo ve proje tabanlı öğrenme, otantik material tasarımı bulunmaktadır.