2020-09-11 18:37:00

Muafiyet Sınavı (1. Bölüm) 14 Eylül Pazartesi günü saat 08.00'da başlayacaktır.

Sınava girmek için hem Schoology'de hem de Zoom’da oturum açmış olmalısınız. (Sınavın Zoom giriş bilgisi daha sonra yine buradan paylaşılacaktır).

Muafiyet Sınavında (Bölüm 1), siz sınavdayken öğretmeniniz de bir yandan kameranızdan sizi izleyecektir. Bu yüzden bilgisayar kameranızın veya harici bir kameranın yüzünüzü gösterir şekilde açık olduğundan emin olun. Dilerseniz, bilgisayarınızda sınav olurken kamera olarak bir akıllı telefon kullanabilirsiniz. Fakat telefonunuzu hem kamera hem de sınava girdiğiniz cihaz olarak kullanamazsınız. Bunun nedeni, siz telefonda sınav yapmaya çalışırken öğretmenin sizi kameradan göremeyecek olmasıdır. Yani, sınava girmek için telefon kullanıyorsanız, kamera olarak kullanmak için ikinci bir cihaz kullanmanız gerekir.

Sınava başlamak için en geç 08:00'da hazır olmanız gerekmektedir.

Kimlikleriniz kontrol edildikten ve öğretmen size başlayabileceğinizi söyledikten sonra toplam üç sınav olacaksınız:

1. Okuma (15 dakika)

2. Dilbilgisi (10 dakika)

3. Yazma (20 dakika)

Sınav sonuçlarınız aynı gün açıklanacaktır. Sonuçlara göre bazı öğrencilerin Salı sabahı bir sonraki seviye sınavlarına da girmesi gerekecektir; fakat bazı öğrencilerin başka sınava girmesine gerek kalmayacaktır.

Sonuçlar Schoology Öğrenci Grubunda ve Dil Okulu Web Sayfasında aynı gün 15:30'a kadar yayınlanacaktır.

Pazartesi günkü sınavın sizler için üç muhtemel sonucu vardır:

a. Muafiyet Sınavında (Bölüm 1) başarılı oldunuz - tebrikler! Fakat şimdi, 15 Eylül Salı günü saat 08:00'de başlayacak olan, Muafiyet Sınavına da (Bölüm 2) girmeniz gerekmektedir.

Pazartesi öğleden sonra, Salı günü gireceğiniz sınavlar için Schoology’de açılmış yeni gruplara (Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma) yerleştirileceksiniz. Sonuçlar listesinde Muafiyet Sınavına (Bölüm 2) gireceğinizi görüyorsanız fakat Pazartesi günü saat 16:30’a kadar 4 yeni Schoology dersine (Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma) eklenmediğinizi fark ederseniz, lütfen en kısa zamanda yabancidiller@agu.edu.tr adresine e-posta gönderin.

VEYA

b. Muafiyet Sınavınız bitmiştir. 1 Ekim’de Hazırlık Okulu seviye 1 sınıflarında dersleriniz başlayacaktır.

VEYA

c. Muafiyet Sınavınız bitmiştir. 1 Ekim’de Hazırlık Okulu temel seviye sınıflarında dersleriniz başlayacaktır.

İyi şanslar!